Критерії підбору підходящого каміна для будинку

Якщо в заміському будинку є камін, то навколо нього, як правило, збираються всі члени родини. Такий опалювальний прилад має свою специфіку, він незмінно асоціюється з домашнім теплом і затишком, а для багатьох – є справжньою мрією, втілити яку в житті не так складно. Головне, вміти правильно вибрати той самий ідеальний варіант.

Які критерії слід враховувати, підбираючи камін для дому

Купівля каміна – це не тільки фінансові витрати. Якщо спочатку в будинку не заплановане будь-якої вогнище в принципі, то конструктивно його належить організувати, внісши деякі зміни. Швидше за все, доведеться звести фундамент, організувати димохід і виконати інші маніпуляції. Виходить, що вибір каміна повинен бути відповідальним рішенням, в іншому випадку помилки відбуваються дуже просто, а переробка їх обійдеться не дешево.

Всі каміни діляться на типи за місцем розташування: призначені для вітальні, кухні, гаража, вулиці або сауни. У всіх ситуаціях існують певні тонкощі установки.

Навіть функції камінів бувають різними, вони використовуються не тільки для опалення будинку, але і для прикраси інтер’єру, нагріву води та приготування їжі.

Класифікується таке обладнання і в залежності від типу використовуваного палива.

Такі параметри, як габарити і специфіка приміщення, повинні враховуватися при виборі каміна в обов’язковому порядку. Від цього безпосередньо залежать потужність і розмір опалювального приладу. Так, наприклад, традиційні кам’яні вироби, оснащені відкритою топкою, не підійдуть для розташування на верхніх поверхах через свою значну масу.

Всі каміни, які представлені сьогодні на ринку, діляться на вбудовані, острівні або пристінні. Вбудований камін повинен бути закладений ще на етапі проектування будинку, житлового простору він не забирає. Пристінний варіант використовується найчастіше, так як коштує недорого і зручний у виготовленні. Острівні каміни більше для естетики, ККД у них досить низький і місця вони займають чимало, а потім встановлюють їх тільки у великих приміщеннях. Крім цього, всі каміни можуть бути прямими або кутовими. Першим можна обігріти максиму пару приміщень в будинку, кутові ж справляються з обігрівом трьох кімнат мінімум.

Виділяється також класифікація за типом топки. Вона може бути односторонньою, наскрізний, двосторонній, відкритої і ін. Найпоширенішим вважається односторонній варіант, він найбільше підходить для обігріву будинку. Наскрізні аналоги краще вибирати, якщо за допомогою каміна додатково планується зонувати простір.

Вибір топки каміна

Найбільшу ефективність демонструють дров’яні каміни із закритими топками. ККД їх досягає 80%. Сталеві і чавунні топки зазвичай прогріваються швидше цегляної кладки, цей факт теж варто враховувати. Великий вибір топок для каміну та іншого обладнання знайдете в магазині “Ваш Комин” та на сайті https://www.vash-komyn.com/uk/

Posted on

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *