На економічно активних підприємствах Закарпаття зменшилася заборгованість по зарплаті

У вівторок, 28 травня, в обласній державній адміністрації відбулася селекторна нарада з райдержадміністраціями та міськвиконкомами щодо  погашення заборгованості із виплати заробітної плати, заборгованості до Пенсійного фонду та сплати єдиного соціального внеску, повідомляється на сайті Закарпатської облдержадміністрації.

Також обговорювались питання легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, підвищення рівня оплати праці та виплати мінімальної заробітної плати. Нараду провів директор департаменту соціального захисту населення Михайло Петрішка.

Він зазначив, що заборгованість із виплати заробітної плати найманим працівникам  на 1 травня 2019 року становила 3673 тис. грн. і порівняно до 1 січня 2019 року (3163 тис. грн.)  збільшилася на 510 тис. грн. Збільшення відбулося за рахунок виникнення боргу на підприємствах-банкрутах – 553,5 тис. грн.

На економічно активних підприємствах борг становив  2550,2 тис. грн., і порівняно до 1 січня 2019 року (2593,7 тис. грн.) зменшився на 43,5 тис. грн.

Незмінним залишається борг на підприємствах, які припинили економічну діяльність – 569,3 тис.грн.: КП «Перлина карпат» – 526,2 тис. грн. та ЖКГ «Тиса» – 43,1 тис.грн.

Повністю відсутня заборгованість на економічно активних підприємствах у 9 адміністративно-територіальних одиницях області: у  м.Хуст, м.Берегово, Берегівському, Великоберезнянському, Міжгірському, Свалявському,  Хустському, Тячівському та Рахівському районах.

Про стан погашення заборгованості до Пенсійного фонду України поінформувала перший заступник начальника ГУ Пенсійного фонду України в Закарпатській області Наталія Кіш. Наразі загальна боргу складає 59,1 млн. грн., що майже на 1,5 млн. грн. більше, ніж на початок року. Найбільша заборгованість значиться в об’єднаних управліннях ПФУ: Тячівському – 33,6 млн. грн., Виноградівському – 9 млн. грн., Ужгородському – 5,5 млн. грн., Перечинському – 4 млн. грн. та Мукачівському – 3,8 млн. грн.

Заборгованість по пільгових пенсіях в області порівняно з початком року збільшилася на 1,5 млн. грн. і нині складає 45,5 млн. грн. Найбільше зростання боргу з початку року відбулося в Тячівському об’єднаному управлінні – на 1 млн. грн. за рахунок ДП «Солотвинський солерудник», стосовно якого порушено справу про банкрутство. Середньомісячне нарахування по пільгових пенсіях там складає близько 200 тис. грн. Заборгованість даного підприємства станом на 01.05.2019 становить 26,5 млн. грн. ( 44,8 % від загальної заборгованості по області).

З метою погашення заборгованості до Пенсійного фонду до підприємств-боржників застосовувались заходи, передбачені чинним законодавством. В результаті вжитих заходів цьогоріч боржниками було сплачено 675 тис. грн.

За даними головного управління ДФС у Закарпатській області станом на 01.05.2019 борг по єдиному соцвнеску становить 220,5 млн. грн. (в тому числі: борг юридичних осіб – 29,5 млн. грн., фізичних осіб-підприємців – 191 млн. грн.). У порівнянні з початком 2019 року він збільшився на 23,7 млн. грн. Приріст боргу відбувся переважно за рахунок нарахування ЄСВ за 1 квартал 2019 року підприємцям загальної системи оподаткування. Упродовж 5-ти місяців поточного року фізичними особами погашено 34,9 млн. грн. 

Перший заступник начальника Управління Держпраці у Закарпатській області  Василь Грицик зазначив, що головним пріоритетом в роботі Управління є проведення роз’яснювальної кампанії серед роботодавців області та осіб працездатного віку стосовно переваг легального працевлаштування, негативних наслідків роботи без оформлення трудового договору та відповідальності за порушення вказаного сегменту правовідносин, а також реагування на всі факти використання найманої праці без оформлення трудових відносин.

За вказаний період часу, державні інспектори праці Управління провели 118 інспектувань. Було виявлено 108 працівників, 16 із яких працювали без повідомлення ДФС, а 92 особи без оформлення трудового договору. За наслідками перевірок, порушникам внесено відповідні приписи, складено і скеровано на розгляд суду 19 протоколів про адміністративне правопорушення, на суб’єктів господарювання накладено 8 986 680 грн. штрафів.

Posted on

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *