На Закарпатті відібрали найрозумніших юних лісівників

У Закарпатському обласному управлінні лісового та мисливського господарства визначили переможців регіонального етапу Міжнародного конкурсу «Молодь в лісах Європи», повідомляє пресс-служба.

Конкурс проводиться Державним агенстством лісових ресурсів за підтримки Товариства лісівників України.

На теренах краю проведено регіональний відбір для участі у Національном, а в подальшому, в Міжнародному конкурсі «Молодь в лісах Європи».

Участь у заході, що проходив, взяли 10 представників з ДП «Свалявський лісгосп», ДП «Довжанське ЛМГ», ДП «Міжгірський лісгосп», ДП «Ужгородський лісгосп»:

Діана Бондаренко, Анастасія-Поліна Шандра, Анастасія Петрище, Денис Оріхан, Станіслав Кертис, Олександр Маркович, Сергій Король, Владислав Кий, Володимир Хоружий, Ірина Гумен.

Визначало фіналістів журі, до складу якого увійшли представники Товариства лісівників Закарпаття, керівництво Закарпатського ОУЛМГ, головні та провідні спеціалісти облуправління.

Найрозумніших обирали за підсумками трьох етапів.

тестування на знання лісового господарства України англійською мовою;

перевірка вміння розуміти текст лісівничої тематики;

усний тест англійською мовою.

Найкращі результати показали:

Діана Бондаренко, Анастасія Петрище, Денис Оріхан, Сергій Король, Владислав Кий, Володимир Хоружий.

Як відмітив голова ТЛУ в Закарпатській області Василь Кий, робота шкільного лісництва — це цілісна, спланована цілорічна система навчальної, трудової, дослідницької, просвітницької та культурної діяльності учнів, де кожен знаходить своє місце в справі охорони природи. Участь у конкурсі такого рівня сприятиме підвищенню статусу шкільних лісництв, формуванню у підлітків екологічної культури й прагнення брати участь у відновленні, охорони і захисту лісів, профорієнтації підлітків.

Юннати, які вирушать на Національний конкурс, беруть участь у посадці лісових культур, профілактичних заходах щодо охорони лісів від пожеж (облаштування місць відпочинку, установка плакатів і аншлагів), очищення лісу від захаращення, профілактичних заходах щодо захисту лісів від шкідливих організмів, створення і змісті екологічних стежок, а так само в заняттях з навчально-дослідницької роботи.

Вони не тільки регулярно беруть участь, але і самі виступають ініціаторами проведення різних заходів, спрямованих на захист лісу, роблять годівнички та шпаківні для птахів, саджають дерева, доглядають за сіянцями в розсадниках і за лісовими культурами; беруть участь в конкурсах малюнків і акціях «Посади дерево», «Очистимо ліс від сміття» та інших.

Юним лісівникам вручили пам’ятні презенти, які стануть в пригоді не тільки в поїздці, але і в вивченні практичного матеріалу.

Posted on

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *