Main Menu

Презентація результатів проекту “Онлайн ХАБ для НКС Закарпаття”

23 жовтня о 12.00 год., у Закарпатському музеї народної архітектури та побуту відбудеться презентація результатів проекту “Онлайн ХАБ для нематеріальної культурної спадщини” та прес-брифінг для регіональних ЗМІ.

Учасники гранту прозвітують перед громадськістю про зроблене, розкажуть про роботу над проектом. Відзначимо, що аналогічних проектів у Закарпатті раніше не було реалізовано.
Відкриє презентацію керівник проекту, директор КЗ “Обласний організаційно-методичний центр культури” ЗОР Ганна Дрогальчук.

Продюсер телепрограм, керівник продакшн студії “adverDante” Михайло Данканич розповість про створення фільмів присвячених нематеріальній культурній спадщині краю. Зокрема присутні матимуть щасливу нагоду проглянути фрагменти фільмів про людей, які прославили карпатський край, їхнє мистецтво. Це відеофільм про чудового майстра, коваля Михайла Пилипчинця з Лисичово, який вже не одне десятиліття береже й популяризує традиційне ковальство краю, відеосюжети про неперевершеного майстра вовноткацтва Миколу Кокіша з Рахівщини, талановиту ткалю Ольгу Баков з Берегівщини та інших відомих митців.

Бренд-менеджер, директор “Туристичний інформаційний центр Закарпаття” Олександр Коваль розповість про свою ділянку роботи над грантом. Він прочитав курс відео лекцій про нематеріальну культурну спадщину Закарпаття, надав експертні поради у сфері її управління.

Керівник проекту Ганна Дрогальчук презентуватиме каталог в якому йдеться про майстрів та традиції, що успадковуються віками. Шанувальники народного мистецтва знайдуть там багато цінної інформації про ткацтво, лозоплетіння, ковальство та інші народні промисли Закарпаття. До слова, текст каталогу перекладено на англійську, що зробить інформацію доступною для читачів всього світу.

Серед виступаючих та гостей представники влади, майстри народних художніх промислів та працівники культури, які взяли участь у реалізації грантового проекту. Зокрема це Станіслав Аржевітін, Ласло Галас, Володимир Шепета та багато інших відомих й високоповажних людей краю.

У залі буде розгорнута фотовиставка та виставка виробів відомих майстринь, які репрезентують великоберезьке човнико-перебірне ткацтво.

Святковий настрій присутнім створюватиме ансамбль “Розмарія”, який виконає в’язанку закарпатських народних пісень.

Проект “Онлайн ХАБ для нематеріальної культурної спадщини” реалізовано за підтримки Українського культурного фонду.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *