У галереї “Ужгород” відкрилася обласна виставка “книга-фест-2019”

Нинішня, восьма у загальному рахунку виставка, особливу увагу звертає на продукцію закарпатських видавництв. Відтак учасники мають можливість оцінити рівень видавничої галузі краю і жанрове різноманіття її друкованої продукції. Значну увагу організатори виставки приділили юним читачам, які у деяких ситуаціях є навіть співавторами книг, а також ілюстрацій до них, інформує Закарпатська облдержадміністрація.

У середу, 12 червня, у приміщенні Закарпатської організації Національної спілки письменників України відкрилася книжкова виставка «Літературне добросусідство» та відбулося засідання за круглим столом на тему: «Здобутки, традиції, перспективи творчої співпраці авторів і видавців книг».

А сьогодні, 13 червня, у галереї «Ужгород» відбулося урочисте відкриття «Свята книги».

– Я сам великий любитель читання, – поділився, відкриваючи форум, в.о. голови Закарпатської облдержадміністрації Ярослав Галас. – Останні роки часу на це дуже мало, але майже щодня перед сном намагаюся перечитувати класику чи щось нове. Маю електронну читалку – дуже зручна річ, на яку можна скачати нові твори, які поки важко знайти в продажу. Але з досвіду скажу, що електронна читалка не може зрівнятися зі справжньою паперовою книжкою, особливо новою, яка надрукована на хорошому папері, зручним шрифтом і ще пахне поліграфічною фарбою.

В обласній державній адміністрації діє спеціальна програма підтримки місцевих авторів, яка на конкурсній основі фінансує видання книжок. Це 900 тисяч гривень на рік. За останні десять років завдяки цій програмі видано понад 100 книжок різних жанрів. Багато з них не могли би побачити світ, якби не програма. Видання – дуже цінні, а деякі унікальні (наприклад, особисте листування Августина Волошина, яке було випадково знайдене на горищі старого будинку в Ужгороді). Деякі з цих видань стають лідерами всеукраїнських рейтингів та книжкових конкурсів. Цьогоріч обласна адміністрація профінансує видання 16 книг, відібраних експертною радою.
Я.Галас подякував закарпатським видавцям і побажав усім учасникам натхнення та реалізації творчих планів.

Додамо, що у програмі заходу – презентації нових книг; творчі зустрічі з письменниками, видавцями і гостями з інших міст України та з-за кордону; автографсесії та вернісажі. А вже о 17.00 сьогодні журі оголосить підсумки конкурсу книги і переможці отримають заслужені нагороди.

Posted on

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *