У Хусті відкрили Центр надання адміністративних послуг

Ще одним здобутком та надбанням міста над Тисою і його громади став ЦНАП, просторий та сучасно обладнаний за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» Відтепер хустяни та й не тільки зможуть отримувати ширший спектр адміністративних послуг за принципом «єдиного вікна». Також новий ЦНАП має й електронну систему управління чергою, зручний графік роботи, комфортні умови для відвідувачів та дружнє ставлення до маломобільних груп населення і дітей.

Нагадаємо, на початку року Хуст дочекався відкриття новобудови, де для зручності громадян розмістили одразу два центри: сервісний МВС та дозвільний. Якщо перший – оновлений одразу й запустили, то другий – ще лише чекав на своє відкриття. Офіційно відкрили його саме сьогодні, 30 жовтня.

Власне, Хустська міська рада виборола право створити Центр надання адміністративних послуг за підтримки Програми «U-LEAD з Європою». А це – Міжнародна програма, яка фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.

До слова, напрям з покращення якості надання адміністративних послуг для населення управляється Sida та реалізується SKL International, eGA та NIRAS Sweden AB .

Відтак громада виділила приміщення, а Програма «U-LEAD з Європою» надала необхідні меблі та комп’ютерну техніку, а також провела навчання персоналу у трьох відповідних напрямках. Адже головна мета програми – якісне надання послуг громаді.

Офіційне ж відкриття не обійшлося без партнерів та колег, які спільно реалізували омріяний проект і підготували об’єкт до запуску. На заході виступили: в.о. Хустського міського голови Іван Фетько, представник Програми «U-LEAD з Європою» Ігор Бригілевич, регіональний координатор компанії NIRAS , що працює в рамках Програми, Тетяна Лебухорська, директор Закарпатського центру розвитку місцевого самоврядування  Іван Дем’янчук. Кожен у своєму виступі наголосив на необхідності сучасного європейського центру для тутешньої громади.

«Не так давно у новозбудованій будівлі ми відкрили сервісний центр МВС нового зразка, де кваліфіковані фахівці надають послуги реєстрації та перереєстрації авто, видачі та заміни водійського посвідчення, видачі довідки про несудимість тощо. Сьогодні ж ми відкриваємо ЦНАП, де громадянин зможе отримати ще понад сотні якісних додаткових адмінпослуг», – зауважив в.о. Хустського міського голови Іван Фетько.

«ЦНАП у Хусті працює з 2013 року, однак сьогодні він переходить на геть новий якісний рівень, де суттєво збільшується кількість наданих послуг, не виходячи з приміщення. Наприклад, народилася в сім’ї дитина, батьки, прийшовши сюди і написавши всього одну заяву, зможуть отримати свідоцтво про народження, реєстрацію місця проживання, одноразову матеріальну допомогу, а якщо це багатодітна сім’я, то й відповідний статус», – додав регіональний представник Програми «U-LEAD з Європою» Ігор Бригілевич.

«Наразі Хустський ЦНАП надаватиме всього 139 необхідних адміністративних послуг, серед яких  реєстрація місця проживання, нотаріальні послуги, соціальні та пенсійні послуги, земельні послуги, а також послуги з реєстрації бізнесу та нерухомості. А незабаром запровадимо ще кілька – оформлення і видача закордонних паспортів, а ткож українських у формі ID-карток», – поділилася з присутніми керівник центру Вероніка Галай.

Оскільки всі працівники пройшли спеціальну тренінгову програму по підвищенню кваліфікації, розроблену українськими та шведськими експертами «U-LEAD з Європою» у день відкриття нового ЦНАПу його колективу вручили сертифікати про підтвердження проходження навчання.

Почесне ж право перерізати стрічку й урочисто відкрити Центр надання адміністративних послуг у м. Хуст надали: Івану Фетьку, Ігорю Бригілевичу, Тетяні Лебуховській та Івану Дем’янчуку. На цьому церомонія урочистого відкриття завершилася. Опісля всі бажаючі мали змогу оглянути центр і першими скористатися тою чи іншою послугою.   

Posted on

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *