В Ужгороді пройде дебатний турнір

Всеукраїнська ініціатива “Активна Громада” оголошує старт прийому заявок від команд для участі у дебатних турнірах по всій Україні.

Дебати по всьому світу використовують для розвитку культури ведення дискусії та розвитку демократичних цінностей. Під час дебатів ми вчимося формувати думку, шукати факти, аби дізнатися більше про те, що важливо для суспільства. Саме дебати допомагають розвиватися громадянському середовищу і вчать ухвалювати раціональні виважені рішення. Окрім того, завдяки дебатам розвивається культура публічних дискусій, толерантне відношення до опонентів, а також – формуються навички аргументованого переконання.

Вже 5-й рік поспіль активна молодь бере участь у національних дебатах з політичних реформ і отримує цікаві призи та визнання. Цьогоріч дебатний турнір відбудеться у щонайменше 30 містах України за форматом Британські парламентські дебати на платформі ZOOM.

Про формат “Британський парламентарій”

Цей формат був сформований на початку ХХ століття в Великобританії, завдяки підтримці університетів Оксфорду та Кембриджу. Сьогодні він є офіційним форматом проведення Всесвітнього чемпіонату з парламентських дебатів в якому беруть участь більш ніж 300 команд з усього світу. Ці команди представляють коледжі та університети, а сам формат звикли вважати студентським.

Правила гри:

 1. Учасників розподіляють на дві палати парламенту: Уряд та Опозицію. Грають 4 команди: перший Уряд – перша Опозиція; другий Уряд – друга Опозиція. В кожній команді по 2 гравців. До складу першого Уряду та Опозиції входять: Прем’єр-Міністр та його заступник, Лідер опозиції та його заступник. До складу другого Уряду та другої Опозиції – член та секретар Уряду і член та секретар Опозиції.
 2. Уряд повинен запропонувати законопроєкт на тему дебатів та переконати суддю, що його варто прийняти. Опозиція – аргументувати не доцільність прийняття такого законопроєкту.
 3. Кожному гравцю надається 5 хвилин на виступ. Після кожного виступу представників з Уряду виступ переймає представник із Опозиції.
 4. Під час промови учасника гравець з протилежної команди може поставити запитання на яке відводиться не більше 15 секунд. Перша і 5 хвилина промови – “захищені”. Це означає, що спікеру в цей час не можна ставити запитання.
  У місті Ужгороді дебатний турнір пройде 12 квітня 2021 року.

Теми дебатів:
● реформування політичних партій;
● участь молоді у формуванні політики;
● участь громадян у посиленні публічності та прозорості органів влади.
Для участі у дебатах необхідно:

 1. до 15 березня заповнити анкету, в якій ви реєструєте команду з 2 гравців. Реєстрація за посиланням: https://forms.gle/YSMR53EwA7cG8vxB8
 2. 20 березня вам прийде на пошту запрошення на перший тренінг з посиланням на конференцію у ZOOM.

Онлайн формат передбачатиме:

 1. Збір учасників та суддів для брифінгу по темах та жеребкуванню в спільній кімнаті ЗУМ
 2. Три відбіркові тури в ZOOM-кімнатах
 3. Фінал дебатів у загальній кімнаті з прямим ефіром
 4. Підсумки та нагородження

Підготовка до дебатів складається з:

 1. Тренінгу по формату дебатів від Активної Громади
 2. Тренінгів по темах дебатів від залучених тренерів-експертів:
  ● реформування політичних партій
  ● участь молоді у формуванні політики
  ● участь громадян у посиленні публічності та прозорості органів влади

За додатковою інформацією звертайтеся:
Інна Душка, організаторка заходів Інституту “Республіка”,
телефон: +380961724018;
електронна пошта: [email protected]

Запрошуємо активну молодь, студентів взяти участь у дебатному турнірі. Такі заходи допомагають розвинути комунікативні навички, розширюють світогляд, формують навички красномовства та вчать нестандартно мислити.

Окрім цінних знань та практичних вмінь, команда-переможець турніру свого міста отримає призові картки на книги або техніку від “Активної Громади” та візьме участь у національному дебатному турнірі на початку травня 2021 року.
Довідка. захід відбувається в рамках проєкту “Право вибору”, що підтримується Національним Демократичним Інститутом (NDI) за фінансування наданим Агентством США з Міжнародного Розвитку.

Примітка. Примітка. Всеукраїнська ініціатива “Активна Громада” – об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у розв’язанні місцевих проблем. Ініціатива створена в рамках діяльності Інституту «Республіка».

Posted on

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *