В Ужгороді відбудеться рок-балада: екзистенція миру та війни

Спектакль, який вибухає у вас на очах. Заснований на поезіях Івана Франка та подіях сучасної України, прем’єра відбулася в лютому місяці 2015 року в м.Дніпро, режисер і засновник майстерні – Данило Слюсар – про спектакль: “Першочерговий задум вистави належить актору майстерні Володимиру Клименку.

Він прийшов до мене з оберемком Франкових віршів, мовляв треба з них творити дійство… Ми і почали: аудіозапис розгону Майдану, воєнний шолом, портрет Тараса Шевченка з логотипом “200”, “звуки” прймання законів у Верховній Раді України тощо.

Словом, на перетині поезій Івана Франка і алюзій до цілком сучасних і “гарячих” проблєм створили цілком документальний спектакль, сповнений, щоправда, насиченого символізму. З часом розвитку майстерні я збагнув, що Герою, зокрема, й мені ,як невід’ємній частині дійства, тісно в заданій формі. У цьому моменті ми і зустріли глядача, який назвав себе вуйком Романом і порадив мені подивитися вірш Івана Франка “Беркут”. З тої самої миті і до цего (!) менту спектакль розвивається, змінюється, дихає… Наразі він відкидає будь які форми і кшталти. Йому тісно. Він розправляє крила… і тим самим руйнує всі умовности слів. Екзистенція буття цього Героя , сливе окрема субстанція/аура/душа/тотем, що може вселитися в будь-кого. Кого обере. Бо: “…над Тобою тож завис БЕРКУТ нестримний!”

Дата: 24.04.19

Час: з 19:00 по 21:00

Місце: ILKO Gallery, вул. Кошицька 28, м. Ужгород

Posted on

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *