В Ужгороді відкрили Центр розвитку польсько-української культури

Сьогодні, 14 травня, в Ужгороді за участі заступника голови Закарпатської обласної ради Дениса Мана відбулася міжнародна зустріч «Спільна історико-культурна спадщина українсько-польського прикордоння». У рамках цієї зустрічі у Закарпатському академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені братів Ю.-А. та Є. Шерегіїв відкрили Центр розвитку польсько-української культури.

Наголошувалося, що такий центр стане сучасним осередком у сфері популяризації та збереження історико-культурної спадщини Закарпаття та Люблінського воєводства.

Із вітальними промовами виступили: заступник голови Закарпатської обласної ради Денис Ман, голова правління ГО «Міжрегіональний центр транскордонної співпраці» Олександр Рейтій, консул Генерального консульства Республіки Польща у Львові Томаш Коваль, директор облмуздрамтеатру Василь Марюхнич та ін..

Звертаючись до присутніх, Денис Ман зазначив: «Україна і Польща – давні добрі друзі, і ми хочемо ще раз на цьому наголосити. Маємо налагоджене партнерство із паном Маршалеком Подкарпатського воєводства. Сподіваємося, що таку ж довготривалу співпрацю нам вдасться налагодити й із Люблінським воєводством. І хотілося б, щоб наша спільна робота із відкриття пункту пропуску “Лубня-Волосате”, принесла плідні результати та мала практичне втілення. Вірю, що цей крок дозволить нам більше взаємодіяти, працювати та реалізовувати значно більше спільних проєктів між Україною та Польщею, ніж є станом на сьогодні». Заступник голови облради також наголосив на важливості створення таких центрів, які стануть основою для реалізації майбутніх спільних ініціатив. «Закарпатська облрада виступає учасником підготовки партнерської заявки з Польщею, яка дозволить нам за стандартами Європейського Союзу вирішувати низку проблем у сфері охорони навколишнього природного середовища», – підкреслив Денис Миколайович та від імені голови Закарпатської обласної ради Олексія Петрова й усього депутатського корпусу подякував за відкриття цього надзвичайно важливого центру для зміцнення й розвитку двосторонніх відносин.

У межах зустрічі учасники матимуть змогу ознайомитися та оглянути об’єкти історико-культурної спадщини на території нашого краю.

Довідково:

Проєкт «Дві культури, одна Європа» у межах Програми транскордонного співробітництва «Польща – Білорусь – Україна» на 2014 – 2020 рр. реалізують ГО «Міжрегіональний центр транскордонної співпраці», Закарпатський академічний обласний український музично-драматичний театр імені братів Ю.-А. та Є. Шерегіїв у співпраці з Асоціацією «Інститут пам’яті та спадщини транскордоння» (м. Люблін). Мата проєкту: розширити обізнаність населення, особливо молоді, про культурну спадщину Закарпатської області та Люблінського воєводства через створення у цих регіонах транскордонних культурно-інформаційних центрів.

Posted on

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *