В Ужгороді вшанували пам’ять загиблих і померлих людей Чорнобильської катастрофи

Сьогодні, 26 квітня, в день 33 річниці катастрофи на Чорнобильскій АЕС, в облдержадміністрації відбувся круглий стіл за участі керівників області, структурних підрозділів ОДА, представників громадських організацій ліквідаторів, зазначає сайт облдержадміністрації.

Відкриваючи засідання, в.о. голови облдержадміністрації Ярослав Галас відзначив, що аварія вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики як за економічним збитком, так і за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків. Він запропонував вшанувати пам’ять  загиблих і померлих людей, серед яких близько 2 тисяч закарпатців.

На сьогодні на обліку 3 634 закарпатці, які мають статус постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи та які брали участь у ліквідації інших ядерних аварій. І вони потребують особливої уваги з боку органів державної влади. 10 квітня нинішнього року головою облдержадміністрації підписано розпорядження, яким зобов’язано голів райдержадміністрацій, міськвиконкомів, виконавчих органів територіальних громад провести спільні засідання з ліквідаторами аварії, забезпечити надання матеріальної допомоги вдовам померлих чорнобильців, сім’ям інвалідів та важкохворим, а також надання необхідної допомоги громадським організаціям чорнобильців для їхньої статутної діяльності.

На засіданні круглого столу виступив виконуючий повноваження голови обласної ради Йосип Борто.

В обговоренні актуальних для ліквідаторів питань взяли участь директор департаменту соціального захисту облдержадміністрації Михайло Петрішка, в.о. директора департаменту охорони здоров’я Тетяна Міцьо, начальник управління пенсійного забезпечення Головного управління Пенсійного фонду України у Закарпатській області Вікторія Поляковська, голова громадської організації «Союз Чорнобиль України» Василь Угрин.

Представники органів влади відповіли на запитання присутніх.

Відтак  учасники  круглого  столу  взяли  участь  у мітингу-реквіємі з
нагоди 33 річниці трагедії на Чорнобильській АЕС. Керівниуи області та Ужгорода, представники чорнобильських громадських організацій, правоохоронці, священнослужителі та ужгородці поклали квіти  до пам’ятника закарпатцям – ліквідаторам аварії. Під звуки Гімну України пролунали залпи салюту.

Фото volynnews.com

Posted on

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *