В Ужгороді вшанували пам’ять жертв політичних репресій

Напередодні Дня пам’яті жертв політичних репресій в Ужгороді (18.05) у сквері імені Героїв Майдану відбулося меморіальне зібрання.

Участь у заході взяли керівництво області, Ужгородської міської ради, члени Закарпатської обласної організації «Всеукраїнського товариства політичних в’язнів та репресованих», а також представники громадськості, інформує Закарпатська облдержадміністрація.

Народний камерний хор інтелігенції Ужгорода «Кредо» Ужгородського міського центру дозвілля – будинку культури (керівник – Я.Кирлик) виконав Державний Гімн України, після чого учасники заходу поклали корзини квітів до пам’ятника жертвам політичних репресій. 

За часів тоталітаризму політичних репресій зазнали понад 100 тисяч краян, з яких лише близько 15 тисяч повернулися з ГУЛАГівських таборів, – зазначив голова Закарпатської обласної організації «Всеукраїнського товариства політичних в’язнів та репресованих» Іван Коршинський. – З кожним роком цих людей стає все менше, і на сьогодні їх залишилося тільки 200. Про ці трагічні людські долі ми не маємо права забувати ніколи.

Відтак пам’ять жертв тоталітарного комуністичного режиму присутні вшанували хвилиною мовчання. Меморіальний захід завершився виконанням «Молитви за Україну».

День пам’яті жертв політичних репресій – щорічний національний пам’ятний день в Україні, який вшановують у третю неділю травня. Цього дня в області буде обмежено розважальні заходи, на будинках та спорудах приспустять Державний Прапор України, а в храмах пройдуть панахиди за жертвами комуністичного режиму.

Posted on

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *