Все через релігію! Москаль розповів чому Порошенко програв

Генадій Москаль відзначив, що було великою помилкою минулого Президента – втручатися у церковні справи.

Президенту Порошенко не потрібно було чіпати тему релігії у мультикультурному і релігійно різноманітному Закарпатті.

Про це сказав голова Закарпатської ОДА Генадій Москаль який раніше подав заяву на звільнення з посади голови Закарпатської ОДА, коментуючи результати голосування на виборах 21-го квітня. За його словами, закарпатці дуже неоднозначно сприйняли втручання Президента у справи релігії, повідомляє інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на Depo.Закарпаття.

“Тут дуже неоднозначно сприйняли реалізовані реформи і гасла. Я у свій час навіть боявся вимовляти слово “Томос”, так як ми маємо 640 спільнот Московського Патріархату, 32 монастирі, – відзначає голова Закарпатської ОДА. – І замість Помісної церкви ми отримали Митрополію від Константинополя, а за фактом – відсутні церкви і ніяких тенденцій до масового переходу”.

“Я не стверджую, що священники здійснювали якусь агітацію, у наших умовах цього і не треба було робити. А потрібно було не чіпати тему релігії у мультикультурному і релігійно різноманітному Закарпатті. Тут історичні церкви не були тотожними собі з Московським Патріархатом – і при Чехословаччині, і при Радянської епохи. І якщо на Львівщині, Івано-Франківщині, Тернопільщині Томос зіграв свою позитивну роль, то у нас – навпаки”, – розповідає чиновник.

Фото tsn.ua

Posted on

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *