Ювілейні роки для мистецьких шкіл Ужгорода

2019–2020 навчальний рік був ювілейним для мистецьких шкіл міста: Ужгородська дитяча музична школа №1 ім. П.І. Чайковського відмічала 75 років, а Ужгородська дитяча школа мистецтв – 65 років з дня заснування, відзначають в ужгородській міській раді.

Незважаючи на запровадження карантину з березня 2020 року, дистанційне навчання та багато інших об’єктивних чинників, мистецьким школам вдалося плідно завершити 2019/2020 навчальний рік та розпочати новий. Взяли участь та здобули перемоги у понад 140 дистанційних мистецьких конкурсах та проектах, здобули призові місця. 23 випускників із 146 загалом продовжили навчання у фаховому коледжі та мистецьких навчальних закладах, зокрема і за кордоном.

Зараз у мистецьких закладах Ужгорода навчаються 1 430 учнів, із них 434 (31%) – діти пільгових категорій, які не сплачують за навчання. Крім тих, що передбачені ст.26 Закону «Про позашкільну освіту», а це діти із багатодітних, малозабезпечених сімей, діти з інвалідністю, діти-сироти і позбавлені батьківського піклування, є й перелік пільговиків, за яких ідуть компенсації з бюджету міста:

діти інвалідів війни І, ІІ та ІІІ груп, військовослужбовців, які загинули при виконанні службових обов’язків або стали інвалідами І чи ІІ групи;

діти батьків, співробітників правоохоронних органів, журналістів, які загинули при виконанні службових обов’язків;

діти батьків, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС;

діти, батьки яких загинули у зоні проведення антитерористичної операції;

діти, батьки яких мають статус учасника бойових дій та на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

діти-переможці обласних конкурсів індивідуальних виконавців у 2019/2020 навчальному році за І,ІІ та ІІІ місце.

До речі, перелік пільгових категорій здобувачів мистецької освіти у нашому місці чи не найширший в Україні, бо міська влада зацікавлена в естетичному та мистецькому вихованні наймолодших ужгородців.

Протягом останніх 5 років значно покращилася матеріально-технічна база закладів. Купили сценічні костюми, музичні інструменти, мультимедійне обладнання, комп’ютерну техніку, меблі для навчальних класів тощо для двох мистецьких шкіл на загальну суму понад 3,6 млн грн.

Щороку до Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва у місті відбуваються урочистості. На жаль, через пандемію коронавірусу цього року урочистості скасовано, проте за дорученням Ужгородського міського голови Богдана Андріїва вручать грамоти міської ради за вагомий внесок у розвиток народного мистецтва, успіхи у вихованні та навчанні підростаючого покоління, високий професіоналізм, творчу діяльність і з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва:

Содолевській Аліні Павлівні;

Волошиній Марині Миколаївні;

Мильо Олені Владиславівні;

Мисяк Сніжані Іванівні;

Неділько Ларисі Юріївні;

Співак Еріці Миколаївні;

Степанюк Альоні Станіславівні;

Шелельо Аллі Миколаївні;

Бутковській Людмилі Петрівні;

Геновій Валерії Олексіївні;

Головацькій Дзвениславі Юріївні;

Жамбаєвій Тетяні Петрівні;

Рояк Кларі Адальбертівні;

Сидорук Олександру Володимировичу;Стойкович Елеонорі Миколаївні.

Posted on

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *