З яких частин складається камін

Найважливіша частина каміна – топка. Каміни можуть бути різними: закритого або відкритого типу, відрізнятися за видом матеріалів, але в кожному з них є топка.

Камінна топка – це камера, в якій відбувається безпосередньо процес горіння палива. Розташована в закритих камінах за дверцятами, а у відкритих – за отвором. Розміри камінної топки не можуть бути довільними. Вони визначаються розміром приміщення, яке опалюється каміном.

Отвір топки ще називається порталом. Через нього до топки надходить повітря. Приплив повітря необхідний для процесу горіння. Через портал в кімнату виходить нагріте повітря.

Існують норми, за якими вибирають розмір порталу. Його величина й місце залежать від будови і габаритів усього каміна. Портал може відрізнятися і по висоті. Більш високий виглядає красивіше, але низький краще підходить для виконання прямого призначення каміна – обігріву приміщення. У топці з низьким порталом кращі тяга і горіння, віддача тепла більша.

Будова камінної топки:

• днище;

• накопичувач золи;

• решітка;

• система подачі повітря;

• стінки;

• дверцята.

Днище виготовляється з вогнетривких матеріалів. Це може бути бетон, шамот, піщаник. Через колосникові грати на днище потрапляє зола. Якщо колосників немає, то паливо укладають прямо на днище. При такому варіанті цеглини в місці укладання палива повинні розташовуватися із проміжком.

У разі наявності колосникових грат на днище розташовують накопичувач золи. Він потрібний не тільки для зручності. Зола в накопичувачі є додатковим джерелом тепла. Накопичувач за формою – ящик, висуваючи його, можна регулювати приток повітря.

Форма порталу зазвичай прямокутна, де висота менша за ширину. Також бувають отвори аркової або напівкруглої форми.

Выбираем материал

Матеріалом стінок камінної топки може бути цегла, бетон, сталь, чавун. Стінки монтуються у напрямку теплового випромінювання. Вони від вогню нагріваються і випромінюють тепло в повітряний простір, яке знаходиться навпроти.

По відношенню одна до одної стінки можуть розташовуватися паралельно і замикатися задньою стінкою. Також можуть сходитися під кутом, і місце їх з’єднання буде задньою частиною.

Стінки швидко нагріваються, і деталі розширюються, тому вони не повинні щільно торкатися до облицювання, опорних елементів і устаткування. Необхідно залишати проміжок. Його заповнюють еластичним вогнетривким матеріалом. Робиться це, щоб в нього не потрапляли зола і кіптява. Якщо розрахунок розмірів стінок топки проведений правильно, то тепло від каміна буде використано максимально.

Камінна топка може бути відкритого типу і закритого. У закритому типі портал обладнаний дверцятами. Вони можуть бути чавунними, сталевими, зі вставним склом або повністю скляні. Коли полум’я розгорілося – дверцята можна відкрити, і камін буде відкритого типу. У дверцята можуть бути вмонтовані пристосування для регулювання подачі повітря. Таким чином можна регулювати інтенсивність горіння палива.

У сучасних варіантах в камінних топках використовують облицювання з чавуну. Це тонке лиття, яке кріпиться болтами і ізолюється азбестом. Найчастіше використовують збірний варіант чавунної топки. Він збирається і монтується на місці. За часом це займає близько двох годин. Камінна топка з чавунною вкладкою набагато ефективніше, тому що чавун добре накопичує тепло й повільно його віддає.

Для побудови каміна потрібно володіти спеціальними знаннями і вміннями. Якщо у вас їх немає – не намагайтеся зробити це самостійно. Як мінімум, це малоефективно, як максимум – загроза пожежі. Звертайтесь до професіоналів!

Posted on

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *