Закарпатські рятувальники отримали новий пожежно-рятувальний автомобіль

У межах українсько-польського співробітництва на Закарпатті реалізовано проєкт «Удосконалення можливостей оперативно-рятувальних підрозділів Управління ДСНС України у Закарпатській області». Цей черговий спільний проєкт фундації «iHELP Institute» та Управління ДСНС України у Закарпатській області тривав упродовж двох років.

Сьогодні в Ужгороді з нагоди завершення проєкту відбулася урочиста передача нового пожежно-рятувального автомобіля «Mercedes», спеціального обладнання та спорядження. У заході взяли участь керівництво облдержадміністрації та обласної ради, польські дипломати й закарпатські рятувальники.

Еліза Дзвонкєвіч, Генеральний консул Республіки Польща у Львові, вручила ключі від пожежно-рятувального автомобіля та сертифікат на спорядження начальнику Управління ДСНС у Закарпатській області, підполковнику служби цивільного захисту Мирославові Щербею.

«Ідею солідарності, котра популярна у Польщі та яку ми дуже цінуємо, здійснено тут і зараз. Ми добре пам’ятаємо допомогу від інших країн, і тому відчуваємо відповідальність за те, щоб допомогти Україні, яка є нашим дружнім партнером.
Бажаємо, щоб цей автомобіль і це обладнання добре служили вам, а також, щоб випадків, коли їх потрібно використовувати, було якнайменше. А якщо виникне така необхідність, то завдяки їм можна буде врятувати людське життя
», – сказала Еліза Дзвонкєвіч.

Вищезгаданий проєкт став логічним продовженням проєкту «Удосконалення системи рятування та управління кризовими ситуаціями в Закарпатській області – Україна», який був реалізований у 2018 році.

Проєкт «Удосконалення можливостей оперативно-рятувальних підрозділів Управління ДСНС України у Закарпатській області» реалізовано у рамках програми «Польська допомога задля розвитку» та профінансовано Міністерством закордонних справ Республіки Польща. Бюджет – майже 6 млн грн.

«Цей проєкт уже не перший у рамках українсько-польського співробітництва. Вже багато років реалізація проєктів у різних галузях допомагає зміцнити стосунки наших країн. Сподіваємося на подальшу успішну співпрацю задля розвитку Закарпаття», – зауважила Ольга Травіна, заступниця голови Закарпатської ОДА.

У процесі втілення цього проєкту закуплено:

– медичне спорядження і обладнання, яке застосовується рятувальниками для надання первинної долікарської допомоги (медичні комплекти, ортопедичні дошки та коміри, медичні фантоми та муляжі, контрольні прилади);
– гідравлічний інструмент для проведення рятувальних робіт під час надзвичайних подій, пов’язаних з ДТП «WEBER»;
– пожежно-рятувальний автомобіль середнього типу, шасі 4×4, марки Mercedes-Benz, тип 1224;
– спеціальний пожежний одяг, каски, підшоломники, рукавиці-краги, чоботи спеціальні захисні, тепловізор, рукави, стволи, ліхтарики, плаваючі мотопомпи;
– матеріали для створення теплокамери на базі навчального центру АРЗ СП.

Та чи не найціннішими результатами проєкту стали навчання, спеціальні тренінги, семінари та вебінари, які проводили висококваліфіковані спеціалісти міжнародного класу. Закарпатські рятувальники та пожежники практично застосовують отримані знання, навички та досвід.

Учасники зустрічі:

Ольга Травіна – заступник голови Закарпатської ОДА;
Роман Хайнас – начальник управління зовнішньоекономічних зв’язків, інвестицій та транскордонного співробітництва облдержадміністрації;
Олексій Петров – голова Закарпатської обласної ради;
Еліза Дзвонкєвіч – Генеральний консул Республіки Польща у Львові;
Томаш Коваль – консул з політичних та економічних питань;
Мирослав Щербей – начальник Управління ДСНС у Закарпатській області, підполковник служби цивільного захисту та ін.

Posted on

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *