Закарпаття може приєднатися до Асоціації європейських прикордонних регіонів AEBR

Голова Закарпатської обласної ради Олексій Петров, начальник Управління з питань міжнародних зв’язків, технічної допомоги та протоколу Василь Маковський, керівником Міжнародної Асоціації Інституцій Регіонального Розвитку «МАІРР» Наталія Носа та виконавчий директор Закарпатського регіонального відділення Асоціації міст України Олег Лукша взяли у часть у презентації діяльності Асоціації європейських прикордонних регіонів AEBR.

Генеральний секретар Асоціації Мартін Гільєрмо Рамірес у онлайн-режимі розповів, що до AEBR входять близько 100 регіонів та єврорегіональних об’єднань і цьогоріч відзначатиме вже 50 річницю з часу створення.

«Хоча наша основна робота відбувається з країнами ЄС, ми також є лобістами інтересів і прикордонних до Євросоюзу регіонів. Щодо України, то найбільш активно ми співпрвцювали з Харківською, Одеською та Львівською областями. Але оскільки Закарпаття активне у транскордонному співробітництві та має вигідне географічне положення, ми хочемо, щоб ваша область теж долучилася до нашої платформи. Ми вважаємо що розширення співпраці з Україною загалом, повинне розпочинатися саме із західних областей. І Закарпаття має всі передумови, щоб бути лідером такої співпраці з боку України», — зауважив пан Рамірес і попросив ознайомити його з пріоритетами розвитку Закарпатської області.

Розвиток людського капіталу, інноваційна і конкурентноспроможна економіка, охорона довкілля та розвиток усіх 64 об’єднантх територіальних громад — так сформулювали представники Закарпаття основні напрямки виведення області на якісно новий рівень розвитку.

І транскордонне співробітництво у цьому плані є чудовим інструментом для вирішення цих усіх питань. Конкретніше — мова йде, у першу чергу, про проєкти з розвитку прикордонної інфраструктури та збільшення пропускної у спроможності діючих та розвиток нових пунктів пропуску.

Наразі область через понад 50 муніципальних угод із європейськими містами та областями долучена до співпраці з інституціями ЄС у межах Карпатського Єврорегіону, який загалом налічує16 мільйонів чоловік.

Мартін Рамірес зауважив, що, на його думку, Асоціація може допомогти Закарпаттю стати  більш впізнаваним на карті ЄС.

 Підсумовуючи онлайн-зустріч Олексі Петров попросив Генерального секретаря AEBR надіслати список документів з умовами вступу до Асоціації та надати список потенційних партнерів з ЄС.

Також ішлося про перспективу створення в Ужгороді інформаційного центру Асоціації європейських прикордонних регіонів.

Довідково

Асоціація AEBR – є активним учасником розробки фінансових інструментів на рівні Брюсселя у Європейських програмах, Європейської комісії та здійснює лоббінг регіонів щодо участі у міжнародних проектах й ініціативах та щорічно оголошує конкурси на фінансування та експертне залучення для прикордонних регіонів через програму “b-solutions”.

Posted on

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *